Spacer z naszą pociechą nie zawsze musi być przewidywalny. Zabawa na placu zabaw pośród zjeżdżalni i piaskownic może się z czasem znudzić. Warto więc od czasu do czasu wybrać się w nowe miejsce tak, aby spędzić popołudnie w odmienny sposób. Dzieci lubią nowości i ekscytują się nowymi doświadczeniami oraz zdobywaniem wiedzy. Gdzie zatem warto je zabrać aby mogły poznać świat i dowiedzieć się nowych rzeczy o zwierzętach i przyrodzie? Oto kilka propozycji:

  1. Sklep zoologiczny

W sklepie ze zwierzętami nasza pociecha może natknąć się na wiele ciekawych gatunków zwierząt, ptactwa oraz rybek. Taka wizyta rozwija ciekawość, wrażliwość oraz wzbogaca doświadczenia naszego malca.  Kto wie, może po takiej przygodzie, wspólnie zadecydujecie o zakupie jakiegoś zwierzątka? Sklep zoologiczny to wspaniałe źródło wiedzy o małych stworzonkach oraz doskonała okazja aby przemyśleć opiekę nad jednym z nich. Świnka morska oraz myszka z pewnością ucieszą się znajdując nowy dom.

  1. Spacer w ZOO

W ZOO nasze dziecko na żywo zobaczy wszystkie zwierzęta, które od małego zna jedynie z książek oraz bajek. Wysoka żyrafa czy też dostojny lew z pewnością zrobią na nim duże wrażenie. Jeżeli nie mamy możliwości wybrać się na prawdziwe safari – ZOO będzie wspaniałą alternatywą. W takim miejscu można tez wykonać efektowne fotografie do rodzinnego albumu. Pamiętajmy jednak aby stosować się do wskazówek i zakazów umieszczonych na ogrodzeniach!

  1. Planetarium

Planetarium to miejsce, w którym niejedno dziecko niemal piało z zachwytu. Efektowne pokazy gwiazd na ciemnym niebie otwierają umysł, poszerzają ciekawość oraz sporo uczą o otaczającym nas świecie. Jest to niezwykle interesujące miejsce szczególnie za sprawą trójwymiarowych pokazów, które pozwalają nam niemal dotknąć gwiazd. W takich warunkach można nieco zagłębić się w temat istnienia życia na ziemi.

  1. Wizyta na wsi

Dla mieszkańców dużych miast sporą dawkę wiedzy o zwierzętach hodowlanych zapewni wizyta na wsi. Krowa, koń czy też kury i kaczki to często nie lada atrakcja dla naszego dziecka. W takich miejscach dzieci mogą również dowiedzieć się na żywo skąd się biorą jajka czy też mleko. Taka wizyta pobudzi wyobraźnię, wrażliwość oraz szacunek wobec zwierząt. Dodatkowym atutem jest możliwość wzięcia łyku świeżego powietrza.

  1. Śmieszne wierszyki i historyjki o zwierzętach.

Podczas czytania i słuchania anegdot, bajek i wierszyków o zwierzakach – dziecko uczy się o tym jakie są charakterystyczne cechy poszczególnych  gatunków zwierząt. Dzięki temu zyskujemy wiedzę, że lis jest sprytny, lew odważny, a zajączek niezwykle szybki i zwinny.